Oslavte Pyžamový den a věnujte se třeba jen lenošení
Dnes se slaví Pyžamový den. Ideální příležitost odpočívat v pohodlném oblečení a nic nedělat. Kde se takový den vůbec vzal?
Oslavte Pyžamový den a lenošte
Letos na 6. dubna připadá Pyžamový den. Dnes je neděle, a tak nemusíte asi dvakrát řešit, jestli si do práce ponecháte své jistě slušivé a pohodlné pyžamo. V mnoha zemích se totiž tento den opravdu slaví tak, že do práce přijdete v pyžamu namísto třeba obleku s kravatou. Na některých pracovištích je to dokonce žádané. U nás se tento den příliš neslaví.
Můžete si to ovšem vyzkoušet „nanečisto“ ve svém domáckém prostředí, když už je zmíněná neděle. Do restaurace nebo na sváteční oběd ale doporučujeme outfit změnit.
Kde se vzalo slovo pyžamo?
Slovo pyžamo pochází z perštiny a znamená „oděv na nohy“. Pyžamo pochází z jihozápadní Asie a jednalo se o oblečení pro celodenní nošení. V 18. a 19. století tento oděv přebrali britští kolonizátoři a ve velkém se pyžama rozšířila na počátku 20. století. Do té doby byly známé pouze tzv. noční košile.
Dnes jsou pyžama nejoblíbenějším oděvem na spaní po celém světě. Dostupné jsou nejrůznější barvy, tvary a velikosti. Můžete narazit na nejrůznější podoby jako huňaté župany až po soupravy připomínající populární superhrdiny. Právě různé originální sety jsou oblíbené na tento den, pokud se je rozhodnete vzít do práce místo svého tradičního oblečení.
Poprvé se Pyžamový den slavil v roce 2004, a to na popud společnosti PajamaGram, která prodává oblečení na spaní pro každého. Pyžamový den má za cíl vás a vaše okolí pobavit. Má vytvářet uvolněnou a pohodovou atmosféru. Podle některých zdrojů má nošení pyžama na pracovišti řadu zdravotních benefitů – například zaměstnanci v pyžamu jsou více uvolnění, nestresují se a jsou navíc produktivnější. Jak to máte vy? Vyrazili byste do práce v pyžamu?
Budete dnes lenošit, nebo se pobavíte?
Když je dnes Pyžamový den, můžete se rozhodnout, jak naložíte nejen se svým outfitem, ale také s volným časem. Pokud byste se rozhodli pobavit třeba s online losy, připravili jsme pro vás dva tipy na zajímavé kusy. Oba zmíněné losy si můžete vyzkoušet zcela zdarma v demo režimu, ve kterém se bavíte za virtuální kredity bez peněžní hodnoty. Do dema se dostanete i bez registrace. Pokud ale chcete zkusit své štěstí, je třeba dokončit registraci. Losy můžete stírat i v mobilním telefonu.
Online stírací los Geisha
- Cena losu: 10 Kč
- Hlavní výhra: 100 000 Kč
Zkuste los v demo režimu u MAXY
Stírací los Super Rentiér
- Cena losu: 100 Kč
- Hlavní výhra: 1 000 000 Kč ihned a 5 let měsíční renta 100 000 Kč (nebo najednou 7 milionů korun)
Zkuste los v demo režimu u SAZKY
Nezapomínejte při stírání losů na zodpovědný přístup ke hře a dodržujte nastavené limity. Stírání losů by mělo být pouze o zábavě, a ne o honbě za výhrami.
Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Stírací losy » výhry, výherci a diskuze
Chtěli byste vidět losy, které skutečně vyhrály obrovské sumy? Podívejte se na příběhy reálných výherců. Jak poznáte, že jste zaznamenali trefu?
Jak poznat výherní los?
Oblíbenost stíracích losů stále stoupá☝. Pojďme si o nich sdělit ty nejzákladnější údaje – 🧨 třeba jak poznat výherní los®.
5+1 stíracích losů, které nejčastěji vyhrávají
Zajímá vás, které stírací losy jsou nejlepší ❓ a u kterých je nejvyšší šance na výhru? 🧨Sestavili jsme pro vás žebříček losů pro letošní rok.